28.9.2020

ADRAběh

V rámci školního výletu se druháci zúčastnili charitativní akce.

Když studenti druhého ročníku ve čtvrtek 24.9.2020 vystoupili na vlakovém nádraží Karlštejn, nezačínal pro ně pouze školní výlet, ale byla to také pomyslná startovní čára ADRAběhu. Stali se tak součástí týmu, který společně během jednoho týdne překonal 3 000 km dlouhou vzdálenost do afrického Mali. Tam ADRA poskytuje humanitární pomoc stovkám rodin a matkám samoživitelkám. Více se můžete dozvědět zde.

Úkol zněl jasně: "Ujít/uběhnout minimálně 10km úsek této trasy a hecnou se tak pro dobrou věc".

To pro tuto třídu nebyl žádný problém. Jejich trasa vedla z Karlštejna, přes lomy Mexiko, Kanada, Malá a Velká Amerika až do obce Srbsko. Celá skupina držela od začátku velmi dobré tempo a nezalekla se ani kopečků, které jim občas zkřížily cestu. Do cíle došli ještě před limitem, který si před startem vytyčili jako motivaci a na konci jim byl odměnou nejen skvělý pocit z pomoci druhým, ale také dobrý oběd v místní restauraci.

#bezimdoMali