24.6.2021

Školní výlet červen 2021

Skupinka třídy druhého ročníku lycea se vydala na velmi dobrodružný školní výlet kousek za Prahou. Nechyběly mokré boty ani podrápané nohy... dobrou náladu a příjemnou atmosféru však nezkazilo nic!

Tři odvážné studentky spolu s třídní učitelkou se ve čtvrtek 24.6.2021 vydaly na školní výlet.

"Při vystupování z vlaku ve vesničce Řevnice jsme však ještě netušily, jaké nástrahy nás po cestě čekají. Vydaly jsme se po modré turistické značce, která vedla do sousední vesnice Dobřichovice.
Zpočátku byla cesta sympatickými Řevnicemi pohodová, vše se ale změnilo, když jsme došli do lesa. Předchozí den a noc vydatně pršelo a lesní kamenité cestičky se proměnili v menší či větší potůčky a strouhy plné bahna a mokrého jehličí. Nejprve jsme se snažily vodě všemožnými způsoby vyhýbat a baletními kreacemi uchránit své boty v suchu, ale po pár stovkách metrů jsme to postupně všechny vzdaly a smířily se s tím, že zbytek cesty (cca 8 km) absolvujeme v mokrých špinavých botech.
Aby toho nebylo málo, cestá nás vedla také skrz hustý porost vysoké trávy, malin a ostružiní, které na našich nohách zanechalo pár škrábanců.
Jelikož jsme bojovnice, nic z toho nám ale nezkazilo náladu a celý výlet proběhl v uvolněné přátelské atmosféře.
Po cestě jsme se kochali voňavým lesem plným mechu, borůvčí a všemožných odstínů zeleně, nádhermnými skalními vyhlídkami i ukrytými trampskými útulnami.
Třešničkou na dortu byla cílová odměna v Dobřichovicích, kde jsme celý výlet zhodnotily u výborné kávy a malinového cheesecaku."

Výletu zdar aneb s fajn lidmi kolem sebe se dá úspěšně zvládnout každá nepohoda.

Fotografie z výletu najdete zde.