24.6.2021

Sociální práce: Dobrovolnictví - program se seniory

Ve středu 23. 6. 2021 se konala další akce související se sociální prací, tentokrát bylo tématem dobrovolnictví.

Vedoucí dobrovolnického centra a koordinátorka dobrovolnictví ADRA Ing. Barbora Bezděkovská seznámila studenty druhého a třetího ročníku s dobrovolnictvím v České republice. V praktické části si studenti mohli prostřednictvím tzv. gerontoobleku vyzkoušet na vlastní kůži, jak omezenou hybnost mají senioři. Poté se studenti třetího ročníku v doprovodu Ing. Bezděkovské zúčastnili odpoledního programu se seniory z Domova seniorů Háje. Senioři se rozhodli hrát bowling a studenti jim u toho asistovali. Po prvních obavách a ostychu se atmosféra uvolnila a studenti i senioři společně prožili zábavné dvě a půl hodiny.