14.6.2023

Europass pro absolventy

Absolventi naší školy si mohou nově stáhnout dodatek k maturitnímu vysvědčení - Europass

Co to je?
  • Dokument doplňující osvědčení o středním vzdělání (vysvědčení o maturitní zkoušce), který využijete při hledání studia, práce nebo brigády.
  • Vztahuje se na kvalifikaci držitele – je tedy totožný pro všechny osoby se stejným oborem vzdělání, neuvádí se na něm jméno držitele, ale kód a název oboru a adresa školy.
  • Na rozdíl od známek slovně popisuje získané obecné a odborné kompetence a možné profesní uplatnění.
  • Uvádí dosaženou úroveň kvalifikace podle Evropského rámce kvalifikací (EQF), která umožňuje porozumět a porovnat dosaženou kvalifikaci s jiným vzdělávacím systémem v Evropě.
  • Je vydáván zdarma.

Výhody dodatku k osvědčení

• Dodatek napomáhá porozumění a uznání obsahu vašeho dosaženého vzdělání.
  • Dodatek využijete při hledání práce, brigády nebo studijní stáže u nás i v zahraničí.
  • Zaměstnavatelé z dodatku snadno zjistí, jaké kompetence a dovednosti jste získali během studia.

Další informace najdete na webové stránce https://edo.europass.cz