Miloslav Průka 9.9.2020

Londýn - říjen 2019

Londýn - říjen 2019

Těsně před podzimními prázdninami jsme se se studentkami a studenty lycea podívali do Londýna.
Letecká doprava nám ušetřila hodně času a kupodivu i peněz. Už při přepravě z letiště Southend do Londýna využili studenti příležitosti využít svých znalostí angličtiny a domluvit se při nákupu lístků do vlaku a „nabíjení“ OysterCard pro městskou hromadnou dopravu v rámci britské metropole. Náš hotel byl vhodně situován v Kensingtonu, kousek od Hyde Parku, kam zamířila naše první vycházka hned po vybalení a krátkém občerstvení. Do hotelu jsme se vrátili na dobrou večeři a pak vyrazili „doubledeckerem“ směr Piccadily Circus a Trafalgar Square, lter= v noci nabídli zajímavou podívanou.

Úterý bylo vyhrazeno hlavním památkám – obešli jsme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Downing Street a Tower, na závěr se pak svezli na London Eye; studenti měli možnost odprezentovat své krátké referáty k jednotlivým památkám.

Ve středu jsme si udělali výlet do Windsoru, nadchlo nás malé anglické městečko a především impozantní sídlo panovnické rodiny, které jsme si prohlédli i zevnitř.

Čtvrteční dopolední výpravu na Covent Garden nám trochu znepříjemnil londýnský déšť, i proto jsme byli rádi, že jsme se mohli uchýlit do muzeí – podle preferencí jsme volili buďto Science Museum, nebo Victoria and Albert Museum. Pak už nás čekala jen cesta na letiště do Gatwicku a docela dobrodružný let v mlze do noční Prahy.