Čtvrtý ročník lycea vede v roli třídní učitelky Mgr. Tereza Muladi.

"Třída čtvrtého ročníku našeho lycea je plná silných osobností se smyslem pro humor. Mají rádi kulturu, společenský život a smysluplné diskuze. Je radost pozorovat, jací skvělí lidé z nich rostou."

Třídní učitel/ka

Martina Průková | 8.12.2023

Exkurze do Vídně, 7. 12. 2023

Ve čtvrtek 7. 12. podnikli studenti lycea výlet do Vídně. Cesta vlakem tam i zpět byla dlouhá a nečekaně dobrodružná, když se ukázalo, že v našem vagonu je méně sedadel než rezervovaných místenek, ale nakonec se vše vyřešilo. Prohlídku vídeňského Innere Stadt jsme zahájili na Ringstrasse u Opery, odkud jsme se po Kärtnerstrasse vydali ke katedrále sv. Štěpána. Po prohlídce Stephansdomu a pauze na oběd jsme pokračovali po Graben k údajně nejkrásnějšímu vídeňskému kostelu St. Peter. Tady jsme se zaposlouchali do tónů varhan a povzneseni duchovním zážitkem se vydali na místa bývalého židovského gheta. Vrcholem naší exkurze byla návštěva Císařské klenotnice v Hofburgu, kde jsme měli možnost vidět na vlastní oči vzácné císařské korunovační klenoty, např. Ottonskou korunu z 9. století či korunu císaře Rudolfa II. Z Hofburgu jsme se vydali k Nové radnici na Ringu na tradiční vánoční trhy, kde jsme se ponořili do vánoční atmosféry. Naše putování Vídní jsme zakončili návštěvou zšeřelého a ztichlého Minoritenkirche a kontemplací pod nasvícenou kopií Da Vinciho Večeře Páně. Domů jsme dojeli unaveni, ale naplněni zážitky.