6.1.2024

Přednáška Dominika Stroukala

Ve čtvrtek 27. 4. od 9:25 do 11:15 (2. a 3. hodinu) se na lyceu uskuteční přednáška spojená s diskusí s předním českým ekonomem Mgr. Ing. Dominikem Stroukalem, Ph.D.

Dominik Stroukal přednáší na Metropolitní univerzitě Praha. Je autorem několika knih, členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a ekonomickým poradcem SatoshiLabs. Slyšet ho můžete pravidelně v podcastu Ve vatě.
Je autorem první české knihy o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2021, druhé vydání 2019). V roce 2020 mu vyšla kniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny. V roce 2021 mu vychází druhé vydání knihy Ekonomické bubliny (první vydání 2019, druhé 2021).
Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově.
V minulosti byl hlavním ekonomem Platební instituce Roger, Banky CREDITAS a finanční skupiny Roklen, ředitelem Liberálního institutu a Ludwig von Mises Institutu pro ČR a SK. Provázel podcastem Business Speak týdeníku Ekonom, pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, vedl společnost bit agency, byl šéfredaktorem časopisu Trade-off, a managing directorem odborného časopisu New Perspectives on Political Economy. Byl vedoucím katedry ekonomie na VŠ CEVRO institut, vyučoval na Vysoké škole finanční a správní, na Vysoké škole ekonomické a na gymnáziích Porg a Nový Porg. Během první vlny pandemie provázel pořadem Dáme to na E15. (Zdroj: https://stroukal.cz/)