28.6.2022

Sportovní den

Poslední školní týden zahájili studenti prvního ročníku lycea sportovně-relaxačním programem.

V pondělí 27. 6. 2022 už od rána pořádně pálilo sluníčko a bylo jasné, že bude krásný letní den jak dělaný pro aktivní pobyt v přírodě a u vody. Skupinka prvního ročníku se tedy vydala procházkou do nedalekého Krčského lesa, kde je čekal sportovní program.

Jako první je ve dvojicích čekala běžecká křížovka. Jeden z dvojice vždy běhal po okolí a hledal na stromech nápovědy, na kterých byl pomocí emoji ikon zašifrován název filmu, pohádky nebo seriálu. Když název vyluštil, vrátil se zpět zapsat jej do křížovky a vybíhal druhý z dvojice. Nikdo se neflákal, v sázce bylo hodně. Dvojice, která vyluštila tajenku jako první, dostala zadání posilovacích cviků s nejmenším počtem opakování. Dvojice, která byla jako poslední si zacvičila nejvíce. Bylo to těsné, ale spravedlivé. Všichni si dle zásluh užili dřepy, výpady, kliky, jumping jacky a sed-lehy. Nakonec si všichni studenti vyzkoušeli nový sport - DiscGolf. V krátkosti si vyslechli pravidla a cíl hry a šlo se házet na cíl. Navzdory stomům a jiným přírodním překážkám na trase se všem podařilo s přehledem splnit všechny čtyři připravené jamky.

Po svačinové pauze a krátkém odpočinku se skupina přesunula na Roztylské náměstí, kde studenty v úmorném vedru čekal už jen zasloužený relax ve stínu stromů a pořádné osvěžení v místních fontánkách. Chtě, nechtě, mokří byli nakonec úplně všichni. A spokojení taky.

Akce byla více než vydařená a předprázdninový týden nemohl začít lépe!

Fotky naleznete ve fotogalerii.